מאמרים

האהבה לסרטים - המשך למאמר

יש משהו קסום ומלא השפעה בישיבה אל מול מסך או מקרן, יהיה הגודל ותהיה איכות השמע אשר יהיו.

בעבר, בכדי לצפות בסרט, אנשים היו חייבים ללכת אל בתי קולנוע מסחריים. זה לא הרגיש לאנשים של אותה התקופה כחובה או מעשה שבכפייה, זה היה בילוי מדהים בעיניי הרוב. הבילוי המוערך והמהנה ביותר, אפשר לומר. ללכת חברים או משפחה, לבוא אל בתי הקולנוע ולבחור את הסרט שרוצים לראות, להכנס אל אולם גדול אל מול מסך, למצוא את המקום במושב הנוח ולחכות שחושך יעטוף את הקול והסרט יוקרן על מסך.

כיום התופעות מאוד שונות, ואנשים רבים בוחרים לראות סרטים בבית. אם זה על מסך טלוויזיה, מחשב או בעזרת מקרן פרטי, אנשים הפכו עצלנים יותר בכל מה שנוגע ליציאה החוצה בשביל כל מיני סיבות, וצפייה בסרט זו אחת מהן. יחד עם זאת ולמרות הירידה באחוזי הצפייה של אנשים בסרטים בבתי קולנוע מסחריים, אחוזי הצפייה והביקוש לסרטים באופן כללי אינם ירדו כלל וכלל. אנשים רואים סרטים בכל רחבי העולם. המזרח הרחוק, אירופה, דרום איטליה, המזרח התיכון, יבשת אמריקה, אוסטרליה ובעצם כנראה שבכל היבשות מלבד לאנטרטיקה, אליה האנשים שמגיעים באופו זמני למחקרים כנראה מביאים טכנולוגיה מסוימת בעזרתה יוכלו הם לראות סרט בשעות המתות. עד כדי כך חזקה התופעה, עד כדי כך אהובה היא בקרב בני האדם.

טיול מאורגן לאוקראינה זה נפלא. ספר טוב על ערבות אפריקה יכול לעורר באדם דמיון רב ולשקוע פנימה בדמיון לתוך מרכזיה של היבשת. משחק כדורגל מאתגר יחבר בין קבוצה של חברים. כל זה נכון ויפה. עם זאת, נראה שככל שהזמן עובר אנשים אוהבים ומחברים עצמם עוד ועוד לצפייה בסרטים וסדרות בטלוויזיה. אם על מסך ענק, או אם בסלון הביתי.

חזרה לחלק ראשון